facebook

Atrakcje turystyczne

Nasz region z bogatą tradycją historyczną i kulturową oferuje szereg atrakcji turystycznych, z których każdy z Państwa na pewno znajdzie coś dla siebie. Hotel Wiśniewski z wielką przyjemnością pomoże Państwu w ciekawym zorganizowaniu wolnego czasu. Oferujemy transport oraz inne atrakcje, które możemy specjalnie na Państwa życzenie zorganizować.

DLA AKTYWNYCH

Wszystkim gościom szukającym aktywnego wypoczynku możemy zaproponować piesze wędrówki po pobliskich pięknych lasach. Zachwycą Państwa nie tylko wspaniałe widoki ale przede wszystkim cisza i spokój. To idealne miejsce aby oderwać się od zgiełku miasta, odpocząć, zregenerować siły i poobcować z przyrodą. Nasze pobliskie lasy to także raj dla „zapalonych” grzybiarzy, gdzie  w okresie wczesnej jesieni można zebrać pokaźny kosz podgrzybków, kozaków, borowików czy maślaków.
Nordic Walking i jazda na rowerze

Ciekawym spędzeniem wolnego czasu w naszym regionie będzie na pewno wyprawa rowerowa leśnymi ścieżkami, bądź też tak popularny teraz nordic walking. Nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie jak połączenie relaksu z aktywnością fizyczną, a przy tym otaczająca nas w koło piękna przyroda.
Odległość od Hotelu – 200 m
Wędkarstwo

Także dla miłośników wędkarstwa mamy idealną propozycję na spędzenie wolnego czasu. Bo czy może być coś wspanialszego niż usiąść nad brzegiem, zarzucić wędkę i delektować się ciszą i spokojem okolicy w oczekiwaniu na złowioną zdobycz? Hotel dysponuje własnymi stawami rybnymi, w których mogą Państwo złowić m.in. karpie, amury, szczupaki, karasie.
Odległość od hotelu – 100 m

Rowerki wodne i spływ kajakowy

Hotel posiada własny staw, który także oddaje do dyspozycji gości. Stąd też  proponujemy wynajem rowerów wodnych i kajaków i wyruszenie na „rejs wokół wyspy”.
Dla większej grupy możemy zorganizować spływ kajakowy po pobliskiej rzece.
Odległość od hotelu – ok. 100 m

Jazda konna

Dla koneserów siodła, którzy nie wyobrażają sobie zwiedzania okolicy i kontaktu z przyrodą bez stukotu kopyt mamy także przygotowaną ofertę pobliskiej stadniny koni. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i doskonałe warunki zarówno dla osób świetnie radzących sobie w siodle, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z końmi.
Odległość od hotelu – ok. 6 km Stadnina Koni Arabskich WRZOSY Ksany 90 a, gm. 28- 520 Opatowiec

DLA SZUKAJĄCYCH RELAKSU

Osobom szukającym odpoczynku i relaksu możemy także zapewnić miłe i przyjemne spędzenie czasu na kąpielach słonecznych, bądź też zabiegach odprężających i relaksujących.
Kąpielisko z plażą

Amatorom wodnych kąpieli i opalania możemy polecić strzeżone kąpielisko w Radzanowie o powierzchni 11 ha. W okresie letnim tereny rekreacyjno-wypoczynkowe oferują szereg atrakcji: odbudowaną i poszerzoną plażę, odnowione molo i „grzybki” chroniące przed upałem. Dla miłośników grillowania powstał kamienny grill a dla aktywnych jest boisko do gry w siatkówkę plażową. Nad bezpieczeństwem gości kąpieliska czuwają wykwalifikowani ratownicy. Na terenie kąpieliska znajdują się ponadto parking i letni bar.
Odległość od hotelu – ok 29 km Radzanów

Baseny Mineralne

Pogoda nie dopisała i musimy zapomnieć o pieszych wędrówkach. Nic nie szkodzi, bo mamy dla Państwa idealne miejsce na miłe spędzenie wolnego czasu. W nowoczesnym kompleksie uzdrowiskowo-rekreacyjny Baseny Mineralne każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji mają Państwo Basen Rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, jedyny w Polsce tego typu Basen solankowo-siarczkowy leczniczy z najsilniejszą na świecie wodą siarczkową ze źródła „Malina” oraz kompleks saun ze strefą Wellness i wanną SPA. Wszyscy chcący poprawić swoje samopoczucie mogą skorzystać z Centrum Zdrowia, gdzie oferowane są zabiegi z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (kąpiele siarczkowe, borowinowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna, masaże).
Odległość od hotelu – ok 18 km Baseny Mineralne ul. Partyzantów 18, 28-131 Solec-Zdrój
Hotel na życzenie klienta zapewnia transport w obydwie strony

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Warto wybrać się na wypoczynek do Hotelu Wiśniewskich także ze względu na okoliczne ciekawe obiekty architektoniczne: zamki obronne, kościoły, parki. Na pewno każdy z Państwa znajdzie tu coś dla siebie.

Kolegiata w Wiślicy

Miłośnikom historii polecamy wycieczkę do miejscowości Wiślica, gdzie w  XV w. przebywał Jan Długosz, który prowadził edukację synów króla Kazimierza Jagiellończyka. Długosz wzniósł tu dzwonnicę i wikariat (tzw. „Dom Długosza”). Jednym z najciekawszych obiektów w Wiślicy jest  kolegiata z 1350r. zaliczana do najcenniejszych budowli gotyckich Małopolski ufundowana przez króla Kazimierza Wielkiego. W podziemiach świątyni zachowały się fundamenty dwóch wcześniejszych kościołów z tzw „płytą wiślicką”.
Odległość od hotelu – ok 17 km
Zespół Pałacowy w Kurozwękach

XIV-wieczny zamek w Kurozwękach to dawna warownia założona na sztucznym nasypie na terenie zalewowym rzeki Czarnej, przekształcona w następnych wiekach w rezydencję pałacową. Warto zwiedzić wnętrza kurozwęckiego pałacu wraz z piwnicami. Niecodzienną atrakcją zespołu pałacowo- parkowego w Kurozwękach jest liczące ponad 80 sztuk, stado bizonów amerykańskich, które można oglądać z wnętrza wozu „safari bizon”. Nieopodal mieści się stadnina koni arabskich, niewielkie zoo i ciekawy labirynt w kukurydzy.
Odległość od hotelu – ok 45 km Kurozwęki
Tereny wokół hotelu umożliwiają organizację imprez integracyjnych oraz pikników. W przypadku integracji firmowych na Kaszubach jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów. Możecie Państwo zamówić każdy pakiet zajęć dodatkowych począwszy od zajęć typu team building po wieczory tematyczne. Na życzenie Gości możemy zorganizować transport, co znacznie ułatwia poruszanie się po Kościerzynie i okolicach.

DLA RODZINNYCH

EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI

Każdy, kto chce wybrać się w podróż do krainy dzieciństwa i spotkać bohaterów ulubionych baśni, powinien odwiedzić Europejską Stolicę Bajek – Pacanów.  W  nowoczesnym Centrum Bajki, czeka na dzieci i dorosłych wiele atrakcji. Przede wszystkim niezwykła wystawa, która uczy i bawi, zapoznając odwiedzających z baśniowymi stworami z różnych regionów Europy. Największą atrakcją centrum jest wystawa pt. „Bajkowy Świat”. Zwiedzanie jej ma charakter zabawy interaktywnej z wykorzystaniem technik multimedialnych. Dzieci podróżują po Europie i poznają różnice między baśniowymi postaciami z rożnych regionów europejskich. Po krainie baśni oprowadzają niezwykli przewodnicy: Dzwoneczek, Piotruś Pan czy Królewna Śnieżka.
Odległość od hotelu – ok 30 km Pacanów

BIESIADOWANIE

Hotel Wiśniewski oferuje Państwu także  możliwość organizacji biesiady czy kolacji grillowej  w altanie drewnianej znajdującej się w ogrodzie hotelowym.

loading ...